Trend Oturma Odası Dekorasyonları

Zaman zaman bulunduğumuz ortamda değişiklik yapmak isteriz. ‘Ah! Bir fırsatım olsa da şu mobilyalardan kurtulsam’ dediğiniz olmuştur. Ya da yeni bir eve taşınırız, ‘Koltuğu nereye yerleştirmeliyim, ayna kullanmalı mıyım, ne tarz bir halı seçmeliyim?’ diye düşünüp dururuz. Dekore etmeye nereden başlayacağımızı bilmediğimiz için hep erteleriz. Daha fazla ertelemenize gerek yok, şimdi tam zamanı! Sizler için 2021 yılında en trend olan oturma odası dekorasyonlarını derledik. Tarzınıza en uygun oturma odası dekorasyonunu bulabilir ve Yasmina Interior Design ile iletişime geçebilirsiniz!

Bu Sene Moda: Sadelik ve Doğallık

softrenklerin ritmi altina

2021 yılı oturma odası trendlerinde, konfor ve sadelik ön plana çıkmaktadır. Bu yıl, oturma odalarında hakim olan tarz modern ve doğal tasarımlardır. Ayrıca retro ve vintage tarza dönüş de çok fazladır. Bu yıl oturma odası dekorasyonunda ağırlıklı olarak ahşap, cam ve doğal taşlar kullanılmaktadır. Doğal malzemelerin yanı sıra iç mekanlarda bitki kullanımının da arttığı görülmektedir. Fil kulağı, barış çiçeği, telgraf çiçeği gibi bitkiler iç mekanlarda kolay bakılabilen bitki çeşitleridir. Sizde oturma odanızda doğallığa dönerek 2021 yılının trendlerini yakalayabilirsiniz.

Soft Tonların Ritmi

tablo altina

Kendinizi yansıtan en güzel oturma odasını dekore etmek için renk seçimine dikkat etmeniz gerekir. Bu senenin trendlerinde soft tonlar, canlı tonlar ve zıt tonları kullanarak uyumu yakalamak yer almaktadır. Kendinizi yansıtan renk seçimini yaptıktan sonra Yasmına Interior Design ile oturma odanızda ritmi yakalayın. Böylece ruhunuzu ve tarzınızı renklerle açığa çıkararak huzurlu bir ortam oluşturun.

Renk seçimi yaparken odanın büyüklüğü, şekli ve ne kadar ışık aldığı önemlidir. Bunun yanında seçilen duvar ve mobilya rengi de odanın tarzını belirler. Ardından perde ve halı seçimi gelmektedir. Oturma odasında kontrast sağlamak için bu seçimlerin uyumu önemlidir.

Odaya Boyut Kazandıran Tablolar

tablo altinaaa

Bu yılın trendlerinden bir diğeri de oturma odasında tablo kullanmaktır. Soyut çizgilerin hakim olduğu tasarımlar, rustik tablolar, sürrealist tablolar, manzara temalı, ağaç, yaprak ve çiçek çizimine sahip olan tablolar ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Hangi tarz tablo kullanacağınıza oturma odasında hakim olan stile göre karar verebilirsiniz. Örneğin; evinizde doğal ve sade bir görüntü hakim ise soyut tablo kullanarak stilinizi çarpıcı bir görüntüyle tamamlayabilirsiniz. Modern tarzın hakim olduğu oturma odasında ise sürrealist tablolar kullanarak bütünlüğü oluşturabilirsiniz.

İç mekan dekorasyonunda tablo ve heykel kullanımına dair tüm detaylara İç Mekanlarda Tablo ve Heykel Kullanımı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden farklı oturma odası tasarımları için buradayız! Yasmina Interior Design sınırların ve hayal gücünün ötesinde tasarımlar yapmaya devam ediyor. Hayallerinizde oturma odası dekorasyonuna Yasmina Interior Design sayesinde ulaşabilirsiniz. Hayallerinizde oturma odasını dekore etmek için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Yazıyı Paylaş

Birlikte Tasarlayalım

Uzman mimarlarımızla yaşam alanlarınızı birlikte tasarlayalım!