Peyzaj

Peyzaj Hizmetlerimiz

Profesyonel ekibimizle birlikte tüm peyzaj işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Tasarım projelendirmesinden uygulamaya, altyapı ve bakım işlerine kadar çok yönlü şekilde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı hizmetinize sunuyoruz.

BİTKİSEL (YUMUŞAK) PEYZAJ HİZMETLERİMİZ
 • Otomatik sulama sistemleri projelendirme ve uygulama,
 • Drenaj sistemleri projelendirme ve uygulama
 • Toprak temini ve uygulaması
 • Dış mekan süs bitkilerinin temini ve uygulaması
 • İç mekan süs bitkilerinin temini ve uygulaması
 • Rulo çim uygulaması
 • Bahçe aydınlatması projelendirme ve uygulaması
 • Hobi bahçesi tasarım ve uygulaması
YAPISAL (SERT) PEYZAJ HİZMETLERİMİZ
 • Spor sahaları projelendirme ve uygulama
 • Çocuk oyun parkı uygulaması
 • Süs havuzları projelendirme ve uygulaması
 • Taş ve betonarme duvar uygulaması
 • Otopark, yürüyüş yolları projelendirme ve uygulaması
 • Bahçe merdiveni uygulaması
 • Pergola, Ahşap Deck, Bank, Çöp Kovası, Saksı temini ve uygulaması
Peyzaj

Peyzaj ilk bakışta çevrenizde gördüğünüz tüm elemanların oluşturmuş olduğu bir kompozisyondur. Her ne kadar kelime anlamı olarak manzara ifadesi kullanılsa da Peyzaj bunun çok daha fazlasını kapsayan geniş bir çerçevedir. Diğer bir tanım ile bulunduğunuz yerde sizi çevreleyen şeylerin bütünü peyzaj kapsamında yer almaktadır. Yaşadığınız topluluğunun kanunlarını, sosyal yaşantısını, örf ve adetlerini içerisinde barındıran Peyzaj insan ile Doğa arasında kurulan muhteşem bağların bir göstergesidir.

Peyzaj Uygulaması

Her bir kültürde farklı bir şekilde yansıtılan peyzajın uygulama aşamasında kullanılan farklı birçok tekniği bulunmaktadır. Hangi alanlarda kullanıldığı ve kullanım alanları ile ilgili olan tüm detayları geniş bir perspektifte ele almak gerekir. Mevcut tüm doğal güzellikleri o bölgenin kültür motifleri ile birlikte düzenleyerek adeta bir tablo haline getiren peyzaj uygulamaları ancak profesyonel ellerde hayat bulmaktadır. 

Peyzaj Türleri

Villa Peyzaj Dekorasyonu

Mimarlık mesleğinin hizmet alanlarından birisi olan peyzaj farklı türleri ile ele alınmaktadır. Bireysel ve kurumsal her bir yaşam alanında tasarım projelerinden uygulamaya, altyapı ve bakım işlerinden aydınlatmaya kadar tüm hizmet içeriklerinin oluşturduğu bir bütündür.

 Kentsel yaşamda peyzaj türleri iki farklı hizmet içeriği ile karşımıza çıkmaktadır. Bitkisel- Yumuşak peyzaj hizmetleri ile birlikte Yapısal- Sert peyzaj hizmetleri her tür yaşam bölgesinde dış alanların profesyonel kişiler tarafından dizayn edilmesini sağlamaktadır.

Her türlü dış alan düzenlemesinde kullanılan peyzaj uygulamaları Oldukça geniş bir kapsamda yapılmaktadır. Bahçe, park, spor salonu, otopark, süs havuzları ve hobi bahçeleri gibi birçok farklı dış alanda peyzaj uygulamalarının yapılması altyapı çalışmaları ile başlayan bir süreçtir. Peyzaj uygulamalarının eğitim gerektiren profesyonel çalışmalar olmasının nedeni dış alanlarda sadece görüntü olarak değil bu görüntüyü destekleyen altyapı çalışmaları ile bir bütün oluşturuyor olmasıdır.

Peyzaj Uygulama Aşamaları

Mimarlar tarafından yapılan uygulamalarında farklı birçok aşama bulunmaktadır. Mimarlık ofislerinin hizmet içerikleri arasında yer alan peyzaj çalışmalarında Her türlü dış alanın istenilen özellikleri ve görüntüye kavuşabilmesi sağlanmaktadır. Peyzaj uygulama aşamaları denildiğinde her bireyin birbirini takip eden işlem süreçleri söz konusudur. Her tür park, bahçe ve dış alan peyzajlarında

 • Otomatik sulama sistemleri projelendirmesi ve uygulaması
 • Drenaj sistemleri projelendirmesi ve uygulaması
 • Toprak temini ve uygulaması
 • Aydınlatma projelendirilmesi ve uygulanması

gibi önemli alt yapı çalışmaları öncelikli sırada gelmektedir. Bu altyapı çalışmalarının her biri çizilen peyzaj projelerini destekleyen şekilde her bir proje için özel olarak planlanmaktadır.  Tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından artık üst yapılara dair uygulamalara sıra gelmektedir. Bu aşamada kullanılacak olan süs bitkileri, dekoratif taşlar, aydınlatma ürünleri, pergola, bank, saksı, çöp kovası gibi dekorasyon ürünlerinin seçimi ve uygulanması söz konusudur.

Yasmina İç Mimarlık Ofisi Peyzaj Uygulamaları

Peyzaj Dekorasyonu

Yasmina iç mimarlık ofisi yaşam alanlarınızı istediğiniz düzeye ulaştırabilen ve bunun için profesyonel bir hizmet sunan iç mimarlık firmalarından birisidir. İç yaşam alanlarınız ile birlikte dış yaşam alanlarınızda uygulamış oldukları peyzaj çalışmaları sayesinde Hayalinizdeki mekanları yaratmaktadır. Estetik ve işlevselliğin bir arada sunulduğu her bir proje için gerekli tüm çalışmalar alanında uzman profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Peyzaj uygulamaları denildiğinde Bugün en trend olan tüm dekorasyon parçaları bir araya getirilerek kültürünüzü yansıtan ve aynı zamanda yenilikçi olan muhteşem bir harman yaratılmaktadır.  Bireysel yaşam alanlarınızda bulunan her tür bahçe ve dış alan için profesyonel peyzaj uygulamaları yaptırabilirsiniz. Evinizin veya işyerinizin iç mekan tasarımlarını destekleyecek dış mekan peyzaj uygulamaları ile yaşam alanlarınızda mükemmel bir bütünlük elde edebilirsiniz.