Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri | 2024

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri 2022
Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri 2022

Dekorasyon insanın psikolojik durumuna doğrudan etki eden bir detaydır. Bu psikolojiyi olumlu etkilemek için birçok kişi evlerinde iç mimar yardımıyla birbirinden şahane dekorasyon tasarımları uygulayarak, güne pozitif başlamayı ve devam ettirmeyi sağlamaktadır. Yalnız atlanılan birşey var ki günümüzün büyük çoğunluğu ofiste geçmektedir.

Verimli bir çalışma ortamı oluşturmak, çalışanlara değer vermek ve prestijli bir görünüm elde etmek için modern ofis dekorasyonları önemli rol oynamaktadır. Bu makalemiz de hem modern hem de psikolojiye olumlu etki yaratacak modern ofis dekorasyonu fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Modern Ofis Dekorasyonunda Neler Olmalıdır?

Modern Ofis Dekorasyonu
Modern Ofis Dekorasyonunda Neler Olmalıdır?

Modern büro dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak duvarlar ve masalar gelmektedir. Bu akla gelenler bir kısmı oluşturuyor olsa da modern göstermesini sağlayacak birçok etken vardır. Modern ofis dekorasyonu için dikkat edilmesi gerekenler ve etkileri şu şekildedir:

Duvarlara Raf ve Dekoratif Objeler Eklemelisiniz

Bazı ofislerde duvarlarda raflara denk gelmekteyiz. Bu raflar doldurulmadığı veya doğru bir ışıklandırma ile kullanılmadığı takdirde dekoratif ve güzel görünmekten ziyade ortamı kalabalıklaştıran bir şekilde durmaktadır. Bunun önüne geçmek için öncelik tabi ki ışıklandırmadır. Akabinde ise rafların üzerine bazı objeler eklenmelidir:

     Canlı veya yapay çiçekler,

     Dekoratif vazolar,

     Daha önce alınan ödüller,

     Şirket içerisinde çalışanlar ile çekilen fotoğraflar,

     Dekoratif objeler bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Göze Hitap Eden Duvar Yazıları Kullanın

Göze hitap eden duvar yazıları veya dekoratif hortum ledler oldukça işlevseldir. Hem profesyonel bir görünüme ev sahipliği yapmakta hem de prestijli bir ofise sahip olmak için büyük bir adım atmanızı sağlamaktadır.

Örneğin çay ve kahve içebileceğiniz, makinelerin veya demliklerin bulunduğu yerin hemen üzerine “İçecek Köşesi” şeklinde bir yazı yazmak ve bunu led ile dizayn etmek çok güzel bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Renk Seçimini Doğru Seçin

Renk seçimi ofisin modern görünme seviyesine ve ofiste çalışan kişilerin psikolojisine etki eden en önemli unsurdur. Her rengin psikolojiye olan bir etkisi mevcuttur. Bunların birkaçından bahsetmek gerekirse:

     Kırmızı renk dikkat çekmek için tercih edilir, iştah açıcı ve kan akışını hızlandıran bir özelliğe sahiptir.

     Beyaz renk temizlik ve saflığı ifade etmektedir. Beyaz insanların güne güzel başlamasını sağladığı gibi dikkati toplamak içinde oldukça etkili bir renktir.

     Yeşil ve tonlarındaki renkler sakinlik ve huzur anlamında olumlu etki yaratmaktadır. Birçoğu ofiste yeşil renk kullanılır. Bunun en önemli sebebi daha huzurlu bir çalışma ortamı yaratabilmektir.

     Mavi renk ise profesyonel, modern ve verimli özellikleri barındırır.

Dekorasyonda renk kullanımının önemi hakkında daha fazla bilgi için Dekorasyonda Renk Seçimi Neden Önemlidir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Koltuklara Yer Verin

Koltuklarda tüm ofisi ve masaları daha güzel gösterebilecek güçte bir malzemedir. Gerek direktörlerin gerek müdürlerin gerek ise çalışanların koltukları olduğunca profesyonel seçilmelidir. Modern olan her koltuk çalışana motive sağlayacağı gibi modern ofis dekorasyonu içinde doğru bir seçim olacaktır.

Mesleki Ofis Dekorasyonu Önerileri

Avukat Ofisi Dekorasyonu
Mesleki Ofis Dekorasyonu Önerileri

Mesleki ofislerde dekorasyon özellikle çok çalışana sahipseniz, önem taşımaktadır. Gerek çalışanların verimliliğini arttırmak gerek ise prestijli bir ofise sahip olarak müşterilerinizi ikna etmek için mesleki ofis dekorasyonu önerilerine kulak asmalısınız. En çok aranan ve merak edilen mesleki ofis dekorasyon önerilerine geçelim ve tüm detaylara değinelim.

Avukat Ofisi İçin Dekorasyon Önerileri

Avukat ofisi için dekorasyonlar oldukça önemlidir. Danışanınızı ikna etmek, sakin bir ortamda ağırlamak ve psikolojik olarak olumlu yaklaşıma dokunmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz bazı seçenekler bulunmaktadır.

Eğer avukatlık bürosuna sahipseniz veya yenilemek istiyorsanız sadelikten yana olmalısınız. Daha koyu bir duvar rengi tercih ederek, kararlı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Koltuğunuz deri ve mümkün olduğunca gösterişli ama sade olmalıdır. Ofis masanızın üzerine de varsa plaketlerinizi koymalısınız. Ayrıca kullandığınız masaların tahta olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Avukatlık bürolarında olmazsa olmaz şey ise aksesuarlardır. Adaleti, eşitliği ve hukuku simgeleyen aksesuarların bulunması prestijiniz ve müşterinizin güvenini kazanmak için etkili olacaktır.

Avukat ofisi için dekorasyon önerileri başlığını özetlemek gerekirse olabildiğince sade, güven veren, rahatlatan ve ikna edici olmalıdır.

Ankara Diyetisyenlik Ofisleri için Dekorasyon Önerileri

Ankara diyetisyenlik ofisi için dekorasyonlar zayıflamak veya kilo almak amacıyla gelen potansiyel müşterilerinizi, müşterilere dönüştürmek adına önem taşımaktadır. Eğer diyetisyenlik ofisine sahipseniz ve müşterileriniz ofisinizi ziyaret ettiyse ilk dikkat edeceği husus profesyonelliktir. Diyetisyenlik ofisi dekorasyonunda profesyonelliği vurgulamak için ise dikkat etmeniz gerekenler genel olarak şu şekildedir:

Diyetisyen ofisi için dekorasyon önerilerine duvar rengi ile başlayabiliriz. Duvar renkleri olabildiğince açık tercih edilmelidir. Bu potansiyel müşterinize huzur katacağı gibi, profesyonelliği de ilk görüşte fark edecektir. Masalarınız ve koltuklarınızda yine açık renkte olmalıdır.

Işıklandırma konusuna geldiğimizde ise sarı ışık doğru bir tercih olabilir. Seçiminiz loş bir ışık olmamalıdır. Duvarda asılı olan diyet ile ilgili resimler, tablolar ve yöntemler bulunmalıdır. Masanızda mutlaka adınız ve soyadınızın yazdığı isimlik olmalıdır. Duvara monte edilmiş raflar ve bu rafların üzerine canlı çiçek koymanızda, müşterinizde pozitif bir tutum sağlamanıza yardımcı olabilir.

Home Ofis için Dekorasyon Fikirleri

Home ofis için dekorasyon fikirleri özellikle home ofis çalışmanın artması ile birlikte rağbet gören bir konu haline gelmiştir. Home ofis çalışanların en çok şikayet ettiği konu, işyerindeki kadar odaklanamayarak o kadar çalışamıyor olmalıdır. Problem bu olduğu için home ofis dekorasyonları konusunda hedefimiz sade bir çalışma ortamı yaratmaktır.

Home ofis dekorasyonunda bulunduğunuz odanın açık renkli olması dikkatinizin dağılmasını engellemek için doğru bir tercih olacaktır. Bunun yanında çalışma masası rengi çok önem taşımak ile birlikte koltuğun rahat hissettirecek kalitede olması gerekmektedir. Dikkat dağınıklığının en büyük sebebi karışık ve düzensiz bir ofis ortamında olmaktır. Bunun önüne geçebilmek için masanın olabildiğince sade ve az eşyaya ev sahipliği yapması gerekmektedir.

Masanın konumu ise cama yakın olmalıdır. Olası sıkılma ve bunalma durumlarında camdan dışarı bakabilmek, çalışma aşkını bir tık daha arttıracak ve personelin işi yapmasını sağlayacaktır. Home ofis ortamı gürültüye açık bir ortamdır. Bunun için yalıtımlı bazı malzemeler tercih edilerek bir nebze de olsa gürültüden uzaklaşılabilir.

İstanbul Ofis Dekorasyonları için Neden Önemlidir?

Ofis Dekorasyonu İstanbul
Ofis Dekorasyonu İstanbul

İstanbul ofis dekorasyonları, ofisete çalışan kişiler için çok büyük önem taşımaktadır. Bunun en büyük sebebi stres ve kaygıdan uzak bir çalışma ortamı yaratmaktır. İstanbul nüfus yoğunluğu sebebi ile her insanın yorulduğu, stres dolu olduğu ve yaşlanmasını sağladığı bir şehirdir. Gerek ulaşım zorluğu gerek ise hayatını idame ettirebilme endişesi insanları derinden etkilemektedir.

Tüm bunların önüne geçebilmek ve çalışanlarınızı maksimum verime ulaştırmak için İstanbul ofis dekorasyonu önerilerine göz atmalısınız. Ofiste olabildiğince açık renkleri tercih ediyorken, tercihinizi sadelikten yana kullanmalısınız. Gün içerisinde yeteri kadar yoğunluk yaşayan insanları sakin, sessiz ve minimalist bir ortam ile maksimum verime ulaştırmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazıyı Paylaş

Birlikte Tasarlayalım

Uzman mimarlarımızla yaşam alanlarınızı birlikte tasarlayalım!