Profesyonel Danışmanlık

Mimari Danışmanlık Hizmetleri

Yeni veya henüz tamamlanmamış projeleriniz için dinamik ekibimizle sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tecrübemiz ve çözümcü bakış açımızla birlikte projelerinize hızla yön verip sonuca ulaştırıyoruz.

 • Uygulama kontrolörlüğü, proje ve uygulama yönetimi
 • Mimari ve iç mimari danışmanlık hizmetleri
 • İnce yapı ve dekorasyon kontrolörlük hizmetleri
 • Dış cephe uygulamaları
 • Proje analiz araştırma ve analiz
 • 2d 3d mimari ve iç mimari tasarım süreci yönetimi
danismanlik

Mimarlık alanında faaliyet gösteren firmalar proje ve uygulama çalışmaları ile birlikte aynı zamanda profesyonel olarak mimari danışmanlık hizmeti de vermektedir. Ticari müesseseler, finans kurumları, belediyeler, müteahhit firmaları ve sanayi yatırımcıları gibi resmi veya özel birçok kurum mimari çalışmalar aşamasında danışmanlık desteği almaktadır. Bu danışmanlık desteği kapsamında her tür Yapı için tasarım, projelendirme, proje yönetimi, uygulama, kalite kontrol gibi birçok alanda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Mimari olarak ele alınan her bir projenin inşaat, mekanik, statik ve elektrik uygulamalarında maksimum fayda sağlayabilmek ve en doğru durum tespitlerini yaparak alınması gereken önlemleri önceden analiz edebilmek bu alanda profesyonel olarak çalışan Mimarlık firmalarının belirleyebilecek dinamiklerdir. Bireysel veya kurumsal tüm yaşam alanlarında var olan Tüm detayları objektif bir şekilde değerlendirmek ve birçok teknik konuda danışmanlık hizmeti vermek üzere çalışan mimarlık ofisleri bulunmaktadır. 

Mimari Danışmanlık Hizmetine Dahil Olan Konular

Tüm mimari projelerde katılımcı ve unsurlar arasında kusursuz bir bağlantının kurulabilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda eşzamanlılık ve koordineli çalışma unsurlarının bir arada sağlanabilmesi projelerin başarılarının bir göstergesidir. Her bir proje için öngörülen bir bütçe söz konusudur. Bu bütçe dahilinde belirlenmiş olan hiçbir teknik kaliteden ödün vermeden tam zamanında tamamlanan projelerin eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

 Tüm bu hizmet aşamalarında sahip olduğu donanım ve deneyimleri kullanarak gelişebilecek anlık tüm sorunlara yaratıcı, akılcı, pratik, teknik ve aynı zamanda ekonomik çözümler üretebilmek adına mimari danışmanlık hizmeti ön plana çıkmaktadır. İşverenlerin onayı doğrultusunda hareket edilen sürecinin tüm aşamalarında verilen danışmanlık hizmeti sayesinde tüm süreç sistematik bir şekilde işleyişine devam edecektir,

Mimari danışmanlık hizmetine dahil olan konular şantiye kurulumundan başlamaktadır.  Süreç içerisinde en önemli aşamalardan olan satın alma süreci ile devam etmektedir. Tüm aşamalarda aktif olarak kullanılan mühendislik ve mimarlık çözümleri için danışmanlık hizmeti tercih edilirken İnşaat süreci tamamlanana dek gerekli olan her bir aşamada profesyonel olarak destek sağlanmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri

Tüm mimari projeler için verilen profesyonel danışmanlık hizmetleri sayesinde tasarlanan diş mekanların işlevsel ve nitelikli olabilmesi hedeflenmektedir. Tasarım, projelendirme ve uygulama aşamalarında doğabilecek tüm sorunlara karşı araştırıcı ve veya yaratıcı bakış açısı ile çözüm üretmek danışmanlık hizmetlerinin bir aşamasıdır. Mimari projeler kapsamında profesyonel bir şekilde danışmanlık hizmeti veren firmalar tasarım analizi yapabilen kurumlardır.  Danışmanlık hizmeti süresince verilen her bir hizmet sahip olunan deneyim ve eğitimin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu hizmet kapsamında şantiye denetimleri ile beraber Yapı Sistemleri, donanım ve estetik konusunda en güncel bilgiler ışığında çalışmalara yön verilmektedir.

 Mimari projeler alanında verilen danışmanlık hizmeti tek bir aşamayı işaret etmek yerine başlangıçtan bitime kadar tüm projeyi desteklemek ve geliştirmek adına sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmeti veren profesyonel mimarlık firmaları çok geniş bir perspektiften baktıkları tüm detaylar da en ince ihtimalleri düşünebilme becerisine ve yetisine sahip olan ekiplerdir. Bu düşünce ile ortaya çıkan mimari proje danışmanlık hizmeti ile sürecini her bir aşaması profesyonel olarak incelenmekte ve yürütülmektedir.

Yasmina İç Mimarlık Ofisi Danışmanlık Hizmeti

İç mimarlık projelerinde A’dan Z’ye Sizler adına her bir detayı sahip olduğu deneyim ve birikim ile en ince ayrıntılarına kadar değerlendiren ve bu yönde geliştirmiş olduğu çözümler ile başarılı bir işleyiş sürecine sahip olmanızı sağlayan danışmanlık hizmetleri için Yasmina İç Mimarlık Ofisi bünyesinde hizmet verilmektedir. Bu hizmet kapsamları;

 • Mimari ve iç mimari danışmanlık hizmetleri
 • Uygulama kontrolörlüğü
 • Proje ve uygulama yönetimi
 • İnce yapı ve dekorasyon kontrolörlük hizmetleri
 • Dış cephe uygulamaları
 • Proje analiz ve araştırma aşamaları olarak belirlenmiştir.