En Şık 4 Oturma Odası Dekorasyon Tarzı

Oturma odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekilen önemli noktalar bulunur. Bunlara dikkat edildiği taktirde hayalinizdeki oturma odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Öncelikle karar vermeniz gereken konu oturma odasında kullanacağınız tarzdır. Birbirinden farklı oturma odası tarzı bulunur. Bu tarzlardan kendinize en uygun olanı bulduktan sonra dekorasyona başlayabilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Modern Oturma Odası

Günümüzde işlevsel alanlar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Modern tarz da işlevsellik dekorasyonun temelinde yer almaktadır. Tabi ki estetik görüntü de işlevsellik kadar önemlidir.
Modern tarzda hakim olan renk tonu beyazdır. Beyazın ferahlığından yararlanılarak bir uyum sağlanmaktadır. Özellikle duvar renginde kum beji, lüle taşı, mum ışığı, fildişi gibi renk tonları tercih edilmektedir. Bu renkler ortamın daha aydınlık gözükmesini sağlamaktadır. Ayrıca modern tarzın vazgeçilmezi olan tablolara da dekorasyonda mutlaka yer verilmelidir. Özellikle soyut tarzda bir tablo kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Klasik Oturma Odası Dekorasyonu

Geleneksel Ev Dekorasyonu

Klasik tarzın baş tacı ihtişamlı ve şatafatlı mobilyalardır. Oymalı ve varaklı mobilyalar, aynalar sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanılan mobilyalar heybetli olduğu için bu tarz genellikle büyük oturma odasına sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.
Klasik tarzda kullanılan renk tonları genellikle altın ve gümüştür. Ayrıca koyu renklere de rastlanmaktadır. Altın ve gümüş tonları genellikle mobilya ve aksesuarlarda tercih edilmektedir. Siz de klasik bir oturma odasına sahip olmak istiyorsanız uzman iç mimarlarımızdan destek alabilirisiniz.

Minimal Oturma Odası Dekorasyonu

Minimal Oturma Odası

Minimal tarzı, klasik tarzın tam zıttı olarak açıklamak mümkün. Heybetli mobilyaların aksine az yer kaplayan mobilyalar, şatafatlı aksesuarların yerine sade, göz yormayan aksesuarlar tercih edilmektedir. Minimal tarzda az eşya ile uyum ve bütünlük oluşturulmaktadır. Bu tarzda her şey sadelik içerisinde dekore edilmektedir. Bu sadeliğe renkler de dahildir. Soft tonlar ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Dinlendiren ve huzur veren bir görüntünün oluşması minimal tarzda önem taşımaktadır.

Endüstriyel Oturma Odası Dekorasyonu

Endüstriyel tarzda genellikle bitmemiş bir görünüm hakimdir. Metal ve tuğlalardan yararlanılarak dekore edilen bu tarz ortamda soğuk bir hava yaratır. Endüstriyel tarzı fabrika ve depoların görünümüne benzetebiliriz. Günümüzde endüstriyel tarza gelen talepler artmaktadır.

Eviniz için en şık dekorasyon fikirleri için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş

Call Now Button